*** Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler reviews
Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler
Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler  : image
Check Price for "Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler".
Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler Buy Now
"Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler" Feature
Royal Sovereign RSH-380SL 15 Inch Roll Laminator with De-Curler This laminator from Royal Sovereign is an innovative machine you don't want to miss out on. Its narrow design and portability make this thermal roll laminator perfect for laminating and encapsulating individual and multiple copies of prints, signage, presentations, menus, or any other short document runs. The 380SL boasts a de-curling function that's ideal for high quality single-sided laminating, providing flatter output and a professional finish. Additionally, the 380SL features easy-to-use digital controls with 9 speed settings, a large film roll capacity (up to 7.9" roll diameter), and a laminating speed of up to 14.8 feet per minute. The RSH-380SL laminator fits perfectly in small working areas and will give a professional finish to all of your printed documents and projects up to 1/4" thick. RSH-380SL Technical Specifications Max. Laminating Width: 15 in. (380 mm) Film Thickness: 1 - 10 mil (25 - 2...